| Nr. | Cult | Fotografii | 1% 50% 100% | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Ortodox | 174916 | 69.24% | |
| 2 | Lutheran | 22139 | 8.76% | |
| 3 | Reformat (Calvin) | 19982 | 7.91% | |
| 4 | Romano-catolic | 17083 | 6.76% | |
| 5 | Greco-catolic | 5195 | 2.06% | |
| 6 | Unitarian | 3244 | 1.28% | |
| 7 | Baptist | 1877 | 0.74% | |
| 8 | Ortodox de stil vechi | 1680 | 0.67% | |
| 9 | Penticostal | 1658 | 0.66% | |
| 10 | Adventist | 1212 | 0.48% | |
| 11 | Iudaism | 1144 | 0.45% | |
| 12 | Armeano-gregorian | 592 | 0.23% | |
| 13 | Creştin după Evanghelie | 319 | 0.13% | |
| 14 | Islam | 307 | 0.12% | |
| 15 | Armeano-catolic | 301 | 0.12% | |
| 16 | Martorii lui Iehova | 236 | 0.09% | |
| 17 | Ortodox Sârb | 227 | 0.09% | |
| 18 | Ortodox de rit vechi | 217 | 0.09% | |
| 19 | Biserica Evanghelică Română | 111 | 0.04% | |
| 20 | Ecumenic | 55 | 0.02% | |
| 21 | Nouapostolică | 44 | 0.02% | |
| 22 | Mormon | 35 | 0.01% | |
| 23 | Anglican | 23 | 0.01% | |
| 24 | Adunările lui Dumnezeu | 6 | 0.00% | |
| 25 | 5 | 0.00% | ||
| 26 | Biserica Internaţională a lui Hristos | 4 | 0.00% | |
| 27 | Prezbiteriană | 1 | 0.00% | |
| Nr. | Judeţ | Fotografii | 1% 50% 100% | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Hunedoara | 19697 | 7.80% | |
| 2 | Mureş | 19395 | 7.68% | |
| 3 | Cluj | 17849 | 7.07% | |
| 4 | Sibiu | 16800 | 6.65% | |
| 5 | Bistriţa-Năsăud | 15846 | 6.27% | |
| 6 | Iaşi | 15633 | 6.19% | |
| 7 | Suceava | 15117 | 5.98% | |
| 8 | Alba | 12685 | 5.02% | |
| 9 | Bucureşti şi Ilfov | 11884 | 4.70% | |
| 10 | Neamţ | 10057 | 3.98% | |
| 11 | Braşov | 9884 | 3.91% | |
| 12 | Maramureş | 9497 | 3.76% | |
| 13 | Harghita | 6641 | 2.63% | |
| 14 | Bihor | 6116 | 2.42% | |
| 15 | Arad | 5748 | 2.28% | |
| 16 | Sălaj | 5579 | 2.21% | |
| 17 | Vâlcea | 5308 | 2.10% | |
| 18 | Prahova | 5193 | 2.06% | |
| 19 | Gorj | 5140 | 2.03% | |
| 20 | Timiş | 4359 | 1.73% | |
| 21 | Covasna | 3833 | 1.52% | |
| 22 | Caraş-Severin | 3146 | 1.25% | |
| 23 | Bacău | 3023 | 1.20% | |
| 24 | Vaslui | 3011 | 1.19% | |
| 25 | Argeş | 2840 | 1.12% | |
| 26 | Botoşani | 2696 | 1.07% | |
| 27 | Galaţi | 1729 | 0.68% | |
| 28 | Mehedinţi | 1649 | 0.65% | |
| 29 | Dâmboviţa | 1399 | 0.55% | |
| 30 | Satu Mare | 1380 | 0.55% | |
| 31 | Constanţa | 1304 | 0.52% | |
| 32 | Dolj | 1267 | 0.50% | |
| 33 | Teleorman | 1263 | 0.50% | |
| 34 | Vrancea | 1165 | 0.46% | |
| 35 | Buzău | 1101 | 0.44% | |
| 36 | Olt | 849 | 0.34% | |
| 37 | Tulcea | 776 | 0.31% | |
| 38 | Ialomiţa | 578 | 0.23% | |
| 39 | Giurgiu | 441 | 0.17% | |
| 40 | Călăraşi | 372 | 0.15% | |
| 41 | Brăila | 363 | 0.14% | |
Timp total: 1.56s...
[]:1